Konkurs o emigracji


więcej na stronie:

http://www.konkurs-emigracja.eu/

Konkurs trwa! Przeczytaj Regulamin i weź udział!

I Międzynarodowy Konkurs Literacko-Plastyczny Emigracja 2010

“Tam dom mój, gdzie serce moje”

organizowany jest przez Agencję Literacką „Miasto Aniołów”. oraz portal dla Polek w Wielkiej Brytanii Kobieta w UK, www.kobietawuk.info.

Konkurs kierowany jest do wszystkich polskich emigrantów na całym świecie bez względu na wiek, którzy z tęsknoty za Ojczyzną tworzą małe i duże dzieła literackie, takie jak: wiersze, eseje, reportaże, wspomnienia, opowiadania lub/i formy plastyczne takie, jak: grafiki, rysunki, fotografie, kolaże, obrazy, komiksy i inne.

Temat konkursu „Tam dom mój, gdzie serce moje” w pewien sposób ukierunkowuje, ale niczego nie narzuca. Dom to przecież najważniejsze miejsce dla każdego człowieka, miejsce pełne radości lub smutku, czasem wypełnione krzykiem dzieci, innym razem stanowiące oazę spokoju. Na całym świecie, pomimo różnic językowych słowo „dom” oznacza to samo. Można kochać tylko jedno miejsce na ziemi lub odkryć dla swojego domu jakąś nową część świata. Jak wygląda zmiana kierunku Twojego życia? Jak wyglądało poszukiwanie miejsca dla Twojego domu? Chcesz się tym podzielić z innymi? Weź udział w Konkursie.

Konkurs rozpocznie się 15 sierpnia 2010 r. i będzie trwał dwa miesiące do 15 października. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 15 listopada. Na zakończenie zostanie wydana publikacja w formie książkowej z wybranymi pracami, którą będzie można nabyć przez Internet i w polskich placówkach w Wielkiej Brytanii oraz w wybranych miejscach w kilkunastu innych krajach.

Jury

Katarzyna Bednarz
Dziennikarz, podróżnik, szefowa Agencji Literackiej pod nazwą „Miasto Aniołów”. Tymczasowa emigrantka z wyboru, zachwycająca się obecnie szkocką kulturą, szczególnie średniowieczną.

Andrea Dymus
Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i zamiłowania. Magistrat na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna obroniła na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W Wielkiej Brytanii między innymi prowadzi portal dla Polek http://www.kobietawuk.info.

Maja Wasilewska
Absolwentka Wydziału Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w PWSFTiTv w Łodzi. Większość swojej zawodowej kariery spędziła w redakcji Telegazety TVP3 Łódź. Miłośniczka języka polskiego, ukształtowana poezją Michała Sprusińskiego. W słowach znajduje magię.

Łukasz Jelonek
Grafik komputerowy. Posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu grafiki użytkowej 2D oraz 3D zarówno w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s