Ksążka dla Trześni – apel o pomoc


Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach prosi o pomoc w odtworzeniu księgozbioru i przywróceniu do działalności jej filii w Trześni, która została zalana w 100 proc. podczas powodzi. Na dzień dzisiejszy zniszczeniu uległo tam 100 proc. księgozbioru, na który składa się: literatura dziecięca i popularnonaukowa oraz literatura piękna.
Zniszczeniu częściowo uległ też księgozbiór wypożyczalni i filii w Sokolnikach, który był wypożyczony przez czytelników zamieszkałych na zalanych terenach. „Stąd też apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc zarówno rzeczową jak i finansową. Prosimy o dary w postaci książek. Na pewno w waszych magazynach znajdują się książki lekko uszkodzone, starsze wydawnictwa, itp. Dla nas każda książka będzie cenną pomocą” – czytamy apelu biblioteki w Gorczycach.

Dary należy przesyłać na adres: Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach ul. Pl. Mieszczańskiego 8 39-432 Gorzyce tel. 15 836 27 53 kom 606 250 990
Uruchomione zostało także specjalne konto na pomoc dla powodzian Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu Oddział w Gorzycach 67 9434 1012 2002 1050 0018 0021 z dopiskiem „Powodzianie-Gmina Gorzyce Tarnobrzeskie”, „Dla Biblioteki w Trześni”.

Wójt Gminy Gorzyce zapewnia, że wszystkie darowizny zostaną przekazane adresatowi zgodnie z intencją darczyńcy.
Linki do stron ze zdjęciami z powodzi : http://www.gorzyce.itl.pl/pn/index.php?module=PhotoGallery&gid=15 http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/gallery?Site=ED&Date=20100525&Category=GALERIA13&Artno=118354164&Ref=PH http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/section?Category=GALERIA.


Bardzo Stara Biblioteczka również włącza się w pomoc – przynoście lub podsyłajcie książki, do mnie lub na adres biblioteki w Gorzycach. Często w naszych domach leży sporo przeczytanych i już nikomu niepotrzebnych książek, bajek – oddajmy je do miejsca, w którym będą służyły innym przez kolejne lata.
agencjaliteracka@gmail.com

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

1 Response to Ksążka dla Trześni – apel o pomoc

  1. I would like to thank you for the efforts you have put in writing this website. I’m hoping the same high-grade blog post from you in the upcoming as well. In fact your creative writing skills has inspired me to get my own website now. Really the blogging is spreading its wings rapidly. Your write up is a great example of it.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s