Bromba


Czułe czytanki w Czułym barbarzyńcy – 6 grudnia 2009, niedziela, godz. 11:00

Czuły barbarzyńca oraz Wydawnictwo Czarna Owca zapraszają na Czułe Czytanki. Tym razem będziemy czytać książeczkę „Bromba i filozofia” i „Bromba i psychologia” autorstwa Macieja Wojtyszki.

Książka Bromba i filozofia Macieja Wojtyszko została KSIĄŻKĄ ROKU 2004 – otrzymała nagrodę literacką polskiej sekcji IBBY. Zdobyła także WYRÓŻNIENIE w konkursie “Dziecięcy Bestseller Roku 2004” organizowanym przez Fundację “Świat Dziecka”.

Bromba od dawna interesuje się filozofią. Można powiedzieć, że to jej Wielka Pasja. Każdy, kto poznał Brombę wiele lat temu, nie poczuje się rozczarowany. Tak, to znów ona! Ona a także inni mieszkańcy Naszej Okolicy. Gluś, Fikander, Malwinka, Psztymucel, Kajetan, Makawity – wybrani z wybranych. Czy może być coś bardziej wciągającego i przyjemniejszego niż rozważanie najistotniejszych problemów w gronie starych przyjaciół?

O warunkach wstępnych, poszukiwaniu pewności, kłopotach z prawdą, wyjaśnianiu co jest czym, ustalaniu co z tego wynika, o byciu osobą i rozmowach między osobami, o tych co nie czują się winni, umiarze, “tu i teraz”, transformacji zwierzątka i pożytku płynącym z muzyki. I jeszcze o wielu innych sprawach, których lista mogłaby być bardzo długa. Kto lubił Brombę, gdy była młodsza, nie poczuje się rozczarowany. Kto ją dopiero teraz pozna, młody czy stary, i posłucha, co ma do powiedzenia na temat wielce szacownej filozofii, w towarzystwie przesympatycznej kompanii – powinien być rozczarowany. Ale tylko dlatego, że jej wcześniej nie spotkał.

Jak się okazuje, Bromba interesuje się nie tylko filozofią. Odkryła w sobie nową Wielką Pasję – psychologię. Każdy, kto poznał Brombę wiele lat temu, z pewnością nie poczuje się rozczarowany. Tak, to znowu ona! Ona, a także inni mieszkańcy Naszej Okolicy. Gluś, Fikander, Malwinka, Psztymucel, Kajetan, Makawity – wybrani z wybranych. Czy może być coś bardziej wciągającego i przyjemniejszego niż rozważanie najistotniejszych problemów psychologicznych w gronie starych przyjaciół?

Fragmenty książki przeczyta młodzież z Ogniska Teatralnego u Machulskich.

Gościem specjalnym Czułych czytanek będzie Pan Maciej Wojtyszko.

Wstęp wolny.

Advertisements
This entry was posted in B and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s