w sprawie konkursu


bez tytułu

Witam,
Parę słów w sprawie konkursu.

Kiedy go wymyśliliśmy i ogłosiliśmy nie spodziewaliśmy się zupełnie, że taki będzie odzew. Że materiału przyjdzie tyle, że będzie takie zainteresowanie, taki poziom, no i właściwie też nie sądziliśmy, że wyjdzie z tego książka. Planowaliśmy wydanie kilkunastu bajek, a mamy około 50-ciu tekstów, które czasami trudno nazwać bajkami, bo są to teksty bardzo refleksyjne, sporo poetyckiej prozy, poezji. Są też zdjęcia, rysunki, akwarele, jest też bardzo naukowy wstęp. Kiedy czytałam te teksty po raz pierwszy byłam tak zaskoczona ich ekspresją, treścią, pomysłami, że przez kilka dni i nocy nie odstępowałam od komputera, niezmiernie cieszyłam się każdym wierszem, każdą bajką, opowiadaniem, obrazem. Zachwycałam się nimi i właściwie zachwycam do dzisiaj.

A dzisiaj te wszystkie teksty składają się na książkę, pt. “Miasto Aniołów”, która ukaże się w dniu Jarmarku Charytatywnego pod nazwą “Miasto Aniołów”. Jarmark odbywa się w Tarnobrzegu już po raz czwarty, w tym roku – 31 maja i niniejszym zapraszam Was wszystkich na ten dzień do nas, do wspólnej zabawy, radości i świętowania.

Konkurs nie został rozstrzygnięty, nie ma pierwszych miejsc, wyróżnień, bo trudno bardzo było ocenić to wszystko, zrównać do jakiejś skali. Teksty są bardzo różne, tak samo, jak różni są ich autorzy. Różni wiekiem, środowiskiem, z którego pochodzą, wykształceniem, zawodem, zainteresowaniami… i pewnie wieloma jeszcze innymi sprawami. A jednak – ta książka – pomimo całej swojej różnorodności – ma jakiś mianownik wspólny. Jest coś nieuchwytnego, niewidzialnego, bardzo ulotnego, co łączy te wszystkie opowiadania, bajki, wiersze, ilustracje… Jest to przekonanie o istnieniu aniołów, o tym, że naprawdę towarzyszą nam w życiu, w wielu różnych sytuacjach, dla jednych są to twory wyobraźni, dla innych autentyczni spotykani ludzie, jeszcze dla innych dobry temat na naukową pracę. Ale jednak są. :)

Podjęliśmy decyzję, że wszyscy autorzy zasługują na wydruk, że wszyscy zasługują na to pierwsze miejsce i kolejność, w jakiej zostały ułożone teksty w książce nie ma żadnego znaczenia, bo nie udało się znaleźć dobrego sposobu, żeby je jakoś usystematyzować. Postanowiliśmy też, że cały dochód ze sprzedaży książki przeznaczony zostanie na rzecz dzieci i młodzieży z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Tarnobrzegu. Będzie można ją nabyć na Jarmarku Charytatywnym “Miasto Aniołów” 31 maja w Tarnobrzegu, ewentualnie drogą pocztową, gdyby ktoś chciał to proszę o kontakt, bo nakład nie będzie wysoki.

Bardzo wszystkim jeszcze raz dziękuję za udział w konkursie.
serdecznie pozdrawiam,
Kasia Bednarz i Aniołowie :)

This entry was posted in 1. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s