Konkurs MIASTO ANIOŁÓW


obraz-047
Gatunek:
proza, poezja, rysunek, fotografia, inne
Termin:
15 marca 2009
Organizator:
Wydawnictwo “W drodze” Poznań,
Jarmark Charytatywny “Miasto Aniołów” 2009 Tarnobrzeg
Autorzy: b/o
Nagrody:
Wybrane prace zostaną opublikowane w książce, która ukaże się do dnia 1 czerwca 2009 r. Jeśli uda się pozyskać sponsorów, możliwe będą również nagrody rzeczowe lub finansowe.

Zapraszamy do pisania bajek, opowiadań, wierszy oraz do rysowania, tworzenia ilustracji do książeczki, którą chcemy wydać pod wspólnym tytułem “Miasto Aniołów”. Dochód z jej sprzedaży ma być przeznaczony na wsparcie dla Domu Dziecka w Tarnobrzegu, (taki jest cel organizacji Jarmarku).

Anioł – jako motyw przewodni, jako wstęp do rozważań o przyjaźni i miłości, o tym co dobre. Należy uwzględnić to, że bajki z założenia przeznaczone będą dla osób w różnym wieku, a więc także, a raczej przede wszystkim dla dzieci. Bajki mają więc zawierać pozytywne wartości, nieść jakieś przesłanie, naukę, morał, nadzieję…

Baśń – jeden z podstawowych gatunków epickich, zazwyczaj niewielkich rozmiarów, odwołujący się zwykle do folkloru. Dominują w niej elementy fantastyki; opowiada o siłach nadprzyrodzonych, cudownych zdarzeniach, nadnaturalnych postaciach i zjawiskach. Jedną z ważniejszych cech baśni jest nieokreślony czas akcji. Zawiera ludową mądrość, przedstawia wierzenia ludowe i magiczne; baśń może być osnuta na podaniach, legendach. (def. z Wikipedii)

Bajka – epicka opowiastka w formie przypowieści wierszem lub prozą, zawierająca naukę moralną bądź dydaktyczną, posługująca się typowymi cechami (charakterami), niekiedy upostaciowanymi w zwierzętach, roślinach, przedmiotach. Forma znana już w starożytności, szeroko rozpowszechniona w kulturze ludowej, przetworzona literacko w ciągu wieków. (def. z Encyklopedii WIEM)

Prace należy przesyłać do 15 marca 2009 r. na adres kkkasiab@poczta.onet.pl
Jury:
redaktorzy Wydawnictwa “W drodze”
pisarz – Robert Karwat

Zapraszamy serdecznie, życząc weny i powodzenia…

Advertisements
This entry was posted in 1. Bookmark the permalink.

3 Responses to Konkurs MIASTO ANIOŁÓW

  1. tja says:

    konkurs ciekawy. :>
    szkoda, że z takim zacięciem omijam wszelki udział w takich rzeczach – z zasady. :> chociaż jak będzie mi się nudzić i mnie olśni, to może i napiszę jakąś bajeczkę, kto wie? :D
    pozdrawiam

  2. prometeusz says:

    no to – czekamy!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s