powieść Krzysztofa Popławskiego, Rok taty


20090207211003_rok_taty01

Oczywiście POLECAM, jak zwykle. :) Głównie ze względu na autora, jak i na tematykę. Oba aspekty bardzo mi bliskie z pewnych względów. Chociaż w głębi serca marzę o tym, żeby raz jakiś dominikanin napisał o współczesnej kobiecie  (czyt. nie o średniowiecznej świętej), a przynajmniej spróbował zagłębić się bardziej w kobiecy świat, żeby znalazł się ktoś, kto uzna, że bycie samotną matką z jednym synem, to też bohaterstwo i często materiał na dobrą powieść. Bo najlepsze powieści to te, które dyktuje życie. Moja przyjaciółka, polonistka i równoczesnie samotna matka,  często powtarza, że największym bohaterstwem jest wychować dziecko. I nie wolno tego odbierać samotnym matkom, bez względu na to czy wychowują jednego syna czy trzy córki. Pewnie samotnym ojcom też nie, a wg statystyk jest ich aż 3 % wśród wszystkich samotnych rodziców.

Książkę Ojca Krzysztofa kupię na pewno, żeby skonfrontować powieść z rzeczywistością i wyłapać różnice pomiędzy damskim i męskim podejściem do wielu różnych spraw, wywiadówek, buntów, pierwszych miłości, nieumytych garów w zlewie, itp… braku pieniędzy do pierwszego, pobytu dziecka w szpitalu, utraty jedynego dla całej rodziny źródła utrzymania… To ciekawe, jak się czuje facet, kiedy zostaje z dnia na dzień bez (ukochanej) pracy? Co mówi swoim (ukochanym) czterem córkom? Jak one znoszą te zmiany?

Kryzys wieku średniego? Oczywiście. Tęsknota i poczucie winy? Tja. Skąd my to wszystko znamy? Recenzję napiszę – jak przeczytam, a przeczytam na pewno.

W sumie chciałabym też poznać, jak to wszystko – takie normalne życie,  dom, rodzina – wygląda w oczach zakonnika. Trochę boję, się, że będzie IDEALNIE.

Cztery córki i samotny ojciec, to obietnica prawdziwej przygody. Konfrontacja z kobiecym światem: prowadzenie domu, gotowanie, wywiadówki, bunt nastolatek, humory i hormony, pierwsze miłości córek i ich życiowe wybory… Do tego kryzys wieku średniego, podszyte flirtem współczucie koleżanek z pracy, tęsknota i poczucie winy. Jak sobie z tym wszystkim poradzi samotny ojciec?
Powieść Krzysztofa Popławskiego – urocza, pełna humoru, zaskakujących i wzruszających momentów, opowiadająca o rzeczach zwyczajnych i najważniejszych w życiu.

from: http://www.wdrodze.pl/?s=ksiazka&id=729

This entry was posted in 1. Bookmark the permalink.

2 Responses to powieść Krzysztofa Popławskiego, Rok taty

 1. andalo says:

  Ja się właśnie zastanawiałam, czy ta zbieżność nazwisk i wydawnictwo jest nieprzypadkowa ;-) Zwłaszcza, że książka mówi o jak najbardziej świeckich problemach (też stawiam sobie to samo pytanie – jak problemy ojca rodziny wyglądają w oczach mężczyzny-zakonnika). Zachęciłaś mnie do przeczytania, więc jak tylko obrobię bieżący stosik…

 2. prometeusz says:

  Zbieżność nazwiska i wydawnictwa nie są przypadkowe.

  Hm.
  Taki miał być cel tej biblioteczki – zachęcanie do czytania. :)
  Promocja czytania, reklama książek.
  Więc się cieszę. i dziękuję. :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s