“dobre uczynki i dobra robota”


Nie mogłam sobie odmówić, bo to, co napisano poniżej jest niezwykle ważne. Trzeba tak pomagać i troszczyć się o innych, żeby nie urażać godności tych, którym się pomaga…

Sed contra
Janusz Pyda OP
03.12.2008 09:44

64bd5c5e

Fundacja Świętego Mikołaja – dobre uczynki i dobra robota

Całkiem niedawno swoje 10 urodziny obchodziła Fundacja Świętego Mikołaja. Większość z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, że świetnie przygotowane i przeprowadzone kampanie społeczne, których jesteśmy odbiorcami są dziełem Fundacji kierowanej przez Dariusza Karłowicza – a to tylko część działalności Fundacji.

Ostatnio odkryłem dlaczego Fundacja wydaje mi się czymś tak niezwykłym. Otóż Fundacja Świętego Mikołaja stanowi unikalne połączenie dwóch wartości, które nie wiedzieć czemu rzadko w naszym katolickim życiu występują razem. Mam na myśli niezwykłe połączenie dobrych uczynków i dobrej roboty, wrażliwości i profesjonalizmu, wartości i skuteczności. Pomaganie i troszczenie się o potrzebujących zwykle kojarzy nam się z niestarannie obklejoną puszką, w którą przed kościołem zbiera się drobne na różne potrzeby. Takie akcje są dobre i potrzebne, ale Karłowiczowi udało się coś nieprawdopodobnego – wrażliwość swoją i innych zamienił w rzetelną, profesjonalną, solidną robotę i to taką, która przetrwała już 10 lat. Co równie ważne, nam wszystkim pokazał, że miłosierdzie można realizować nie tylko chałturniczo, ale systematycznie i z rynkową wyobraźnią. Lubię Fundację Świętego Mikołaja, bo już nie raz mogłem korzystając z jej przykładu sprzeciwiać się tezie, że „katolicka robota” z gruntu skazana jest na tożsamość z „nędzną robotą”, a „dobre uczynki” nie tylko protestancka wrażliwość potrafi zamienić w „dobrą robotę”.
źródło: http://www.dominikanie.pl/janusz_pyda_op.php?wpis=34

m443_gala_330_www

Fundacja Świętego Mikołaja

This entry was posted in 1. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s