Twoja misja


Serdecznie polecam, jest w Bibliotece od lat (prezent od Emilii z W-wy). W tej chwili wypożyczona.

 Często myślimy, że mamy wolność wyboru swej misji. Słuszniej byłoby powiedzieć, że to misja wybiera nas. Kiedy z nią współpracujemy, staje się mądrością duszy, przewodnikiem naszej podróży, strzegąc przed rozproszeniem i zagubieniem. Zachęca, byśmy skupili swą energię. Pomaga podjąć dobre decyzje. Pozwala nam dostrzec prawdziwych sprzymierzeńców w przygodzie naszego życia. Będąc czymś więcej niż tylko kolejnym ciekawym odkryciem na życiowej ścieżce, misja sama w sobie jest ową ścieżką.

 

Każdy z nas ma jakąś misję do spełnienia. I to życie zwykle samo podpowiada, czym ta misja jest. Czasem to się zmienia, przekształca w coś całkiem zaskakującego. Marzymy o budowaniu kościoła w dalekich krajach, a okazuje się, że przydałoby się coś zbudować i tu, gdzie mieszkamy. Pomóc biednym, zająć się młodzieżą, zorganizować “Lato w mieście” czy “Miasto Aniołów”, otworzyć schronisko dla bezdomnych psów i kotów. Można wyjechać do Papui Nowej Gwinei i być misjonarzem, jak Ojciec Piotr Rzucidło OFM, który mówi: “Ludzie okazują wiele serca, dają do zrozumienia, że jestem dla nich wartością, że jestem potrzebny”. Można służyć swojej rodzinie i to też jest piękne. Każdy ma swoją misję. Tylko trzeba ją dobrze rozeznać. Książkę polecam, napisana przez Jezuitę, a jak wiadomo – Jezuici to świetni psychologowie. Można się wiele o sobie dowiedzieć.

A ja odkryłam w sobie taką małą misję, żeby o pewnych rzeczach powiedzieć Przeorowi. Dostałam za to brzeszczotem po oczach. Zresztą nie pierwszy raz. Pewnie był to jakiś potrzebny element, brakujące ogniwo. Kryzys jest potrzebny do rozwoju, a w Bożych sprawach trzeba być bezczelnym – jak powiedział Edward. (Lecz oni milczeli.)

Advertisements
This entry was posted in 1. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s