W drodze pod księżycem


mail od Wydawnictwa “W drodze”:

Drodzy czytelnicy,
latem, podczas Jarmarku świętego Dominika, organizowaliśmy w Gdańsku debaty „W drodze pod księżycem”. Na rozległym placu obok bazyliki św. Mikołaja, spotkania o karierze i ojcostwie, kobiecych regułach sukcesu, dialogu psychologii z duchowością zgromadziły tylu uczestników, że przekroczyło to nasze najśmielsze wyobrażenia. W czasach, kiedy mówi się o upadku czytelnictwa i zmęczeniu debatami, okazało się, jak bardzo potrzebna jest rozmowa o książkach, które dotykają naszych codziennych problemów. Ogromnie cieszyliśmy się tymi spotkaniami. Niezapomniane pozostają też dla nas chwile, kiedy po ponaddwugodzinnych debatach, odbywających się z towarzyszeniem morskiej bryzy, mogliśmy na naszym stoisku rozgrzać czytelników ciepłą kawą, a indywidualne rozmowy przeciągały się długo w noc.
Jeden z uczestników naszej debaty o ojcostwie, Marek Kamiński – podróżnik, polarnik, zdobywca biegunów – wyznał , że na wyprawy zawsze zabiera ze sobą jakąś książkę, którą czyta przed zaśnięciem. I robi to codziennie, pomimo tego, że warunki w namiocie bywają ekstremalnie trudne. Można to było sobie wyobrazić, słuchając na przykład, jak opowiadał, że pewna noc w drodze na biegun była bardzo ciepła – tylko minus 18 stopni. Te biegunowe opowieści Marka Kamińskiego zrodziły we mnie marzenie – bylibyśmy bardzo szczęśliwi, gdyby Państwo zdecydowali się zabierać na wyprawy na swoje bieguny książki W drodze, tak by mogły Wam towarzyszyć przy zasypianiu nawet w najtrudniejszych okolicznościach.
A że tak piękne chwile jak nasze spotkania pod księżycem rodzą kolejne marzenia, chciałoby się powiedzieć do zobaczenia za rok w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Poznaniu…. albo też: do zobaczenia gdzieś w drodze.

Dyrektor Wydawnictwa W drodze
Wojciech Prus OP

Advertisements
This entry was posted in 1. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s