Moje Dzieci jadą na Woodstock


 

 

http://muzyka.onet.pl/festiwal/7757,index.html

http://www.wosp.org.pl/przystanek/

[Warszawa, 10:42 23-07-2008]

Nawet Jezus pojechałby na Woodstock

 

PRZEGLĄD PRASY: Czy Woodstock Jurka Owsiaka na pewno jest potrzebny? Takie pytanie na łamach Gazety Wyborczej zadaje o. Markowi Kosaczowi Katarzyna Wiśniewska. Dominikanin odpowiada: ” Jest potrzebny i wartościowy. Przede wszystkim ze względu na muzykę na żywo. Woodstock daje poczucie wspólnoty: ten ktoś, kto śpiewa, świruje, skacze obok mnie, czuje to samo. Z takimi ludźmi wspaniale jest bawić się, siedzieć i gadać po nocach. To działa inspirująco”.
W dalszej części rozmowy mówi: “Oczywiście, dzieje się tam mnóstwo zła. Jednak to jest wpisane w każdą masową imprezę, a decyzja, co ja tam będę robił, należy do mnie: mnie: czy jadę poszaleć przy muzyce, czy się upić do nieprzytomności. Taki sam dylemat można mieć, idąc na imprezę do najporządniejszej koleżanki katoliczki z sąsiedniego bloku”.

 

O haśle Owsiaka o. Kosacz mówi, że sam chętnie zrobiłby rekolekcje pod hasłem “Róbta, co chceta”, które podpisałby: Jezus. “Dlaczego? Ponieważ prawdziwa miłość jest pragnieniem – chceniem prawdziwego dobra. Zatem to „chceta” musi dojrzewać, rozwijać się i wydawać owoce jak tysiące pięknych słoneczników na Woodstock” – czytamy. Pytany czy “Przystanek Jezus” organizowany w tym samym czasie to konkurencja, mówi: Nie widzę opozycji. Jeśli imprezie tego typu przyświecałaby myśl „My was wyciągniemy z błota grzechu”, byłaby to porażka. Ale słyszałem o biskupie Edwardzie Dajczaku, który brał udział w Przystanku Jezus, i wiem, że ma talent w podejściu do młodzieży…”. Rozmowę o. Kosacz kończy stwierdzeniem: “Myślę, że nawet Jezus pojechałby na Woodstock, nie po to, żeby kogoś stamtąd wyciągać, nawracać, umoralniać, upominać, ale żeby z nim rozmawiać. Dlatego nie satanizuję Przystanku Woodstock. Tam można spotkać Boga”.

http://www.dominikanie.pl/?f=aktualnosci&news=864

Advertisements
This entry was posted in M. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s