Anna In w grobowcach świata


                

“Miasto stoi na ruinach, pod miastem jest świat grobowców. Nie było takiej siły, żeby ruiny rozebrać, zanim przystąpiono do jego budowy. Dlatego miasto unisło sie w górę na metlowych filarach, na ogromnych, pustych w środku kolumnach, czasem ażurowych, czasem pełnych klatek schodowych i szybów wind. Trwało to wiele lat, tysięcy lat, tam gdzie stal zetlała, tam gdzie rdza nadtrawiła spojenia, stawiano podpory, drutowano dziury, teraz obrosło ziemię żelazną grzybnią, wciąż rośnie, celując stelażami w dalekie słońce i księżyc. (…)
W głąb tego miasta nie dochodzą promienie słoneczne, z biegiem lat, w miarę budowania kolejnych pięter, nasilała się jego alergia na słońce. Zastepują je jarzeniowe lampy i kolorowe neony. Dlatego wszyscy tutaj mamy blade twarze tatuowane światłem posiekanym cieniami stelaży. Cień skanuje nasze ciała z uwagą, kiedyś w końcu postawi nam diagnozę.
Między różnymi trakcjami wiszą wielkie platformy na ogrody, które miejscy ogrodnicy przywożą na kołkach i instalują w powietrzu. Rozkładają je jak kramy i zaraz zbiegają się do nich ludzie – za niewygórowaną cenę będą mogli ostrożnie pospacerować po metalowych ścieżkach, zeby nie podeptac roślin. Dzieci jeżdżą rowerkami po pochylniach asekurowane przez długie ramiona lin-nianiek”

This entry was posted in A. Bookmark the permalink.

3 Responses to Anna In w grobowcach świata

 1. kretowisko says:

  jaki ladny maly kici-kici
  ;-)

  a tak na marginesie, to p. Olga dostala “wlasnie” we Wroclawiu nagrode miesiecznika “Odra”

 2. prometeusz says:

  Zasluzyla na nia, prawda?

 3. kretowisko says:

  tak, mysle, ze tak.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s