Maktabati


Maktabati – to po arabsku Moja Biblioteka. Dla mnie – kolejna niezwykła, warta uwagi. :)  Powstała w małej jordańskiej miejscowości Andżar i znajduje się na terenie należącym do katolickiej szkoły, w której – o dziwo! – obok chrześcijan uczą się także dzieci muzułmanów. Niezwykłością jest to, że ufundowana została, a także objęta patronatem przez Polską Ambasadę w Ammanie.  

Licznie zgromadzeni Polacy mieli przyjemność usłyszeć słowa podziękowania, wypowiedziane emocjonalnie w języku polskim przez księdza Hannę Keldaniego, kuratora szkół katolickich w Jordanii: “Dziękuję. Kochamy Polskę, Polska jest wielka! Cenimy was i jesteśmy dumni z waszej przyjaźni”.

Aby podkreślić związek biblioteki z Polską, nad drzwiami wejściowymi umieszczono portret wielkiego Polaka Jana Pawła II, przekazany do biblioteki przez gwardiana oo. franciszkanów w Betlejem księdza Jerzego Kraja, za pośrednictwem ambasadora polskiego w Ammanie. Życzeniem gospodarza tego obiektu – dyrektora szkoły w Andżarze jest bowiem, aby biblioteka nosiła imię Jana Pawła II.

http://www.amman.polemb.net/index.php?document=465

This entry was posted in M. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s